You are here: Pradžia » Užkandžiai » Salotos » Žalios salotos su sūrio skrebučiais

Žalios salotos su sūrio skrebučiais

Galvoju, penkiasdešimt įrašų – daug ar mažai?
Taip besvarstant , skambina draugytė – sako, „nori – tavo puslapio nuorodą įdėsiu savo puslapyje?“ Noriu :). Taigi, mano puslapio reklama bus www.geliuseima.lt , o jums rekomenduoju įsiminti šį puslapį, kai norėsite pasipuošti gėlėmis savo kiemą, sodą ar namus, o be to, sužinoti apie pasaulines gėlininkystės madas ir naujienas. Jau eilę metų nepatingiu atsigabenti iš Vilniaus gėlių sau  ir  draugus dar papuošiu). Ir ne vien todėl tempiu tokį kelią gėles, kad ten dirba mano draugai, bet todėl, kad nepažįstu daugiau žmonių, kurie būtų taip pakvaišę dėl kiekvieno žiedo ar augalo grožio ir kokybės, kaip jie :)

Užkliuvo straipsnis – kaip teisingai valdyti mintis ir pozityviai galvoti.
Įsivaizduokime, kad mūsų rankose – piltuvai iš kurių laša mūsų energija. Apie ką galvojame, tą ir laistome – jei apie problemas – jos žydi, jei apie gerovę – ji auga ir veši. Bloga mintis prišaukia blogį, o gera – gėrį.
Laistykite savo geras mintis, o blogoms skelbkite sausrą…

Taip „žaliai“ pradėjus, belieka pasiūlyti Žalias žalias salotas :)

Žalios salotos su sūrio skrebučiais
Man visada keista rašyti salotų receptus  – jos tartum pačios sušoka į lėkštę. Šį kartą jas ruošdama, pagalvojau, kad pagrindinė „vinis“ – sūrio traškutis ir nereikia daugiau jokių spalvų –reikia tik įvairių skonių.

1 vnt salotų „Mini Romaine“ – nuostabus atradimas „Iki“ – jos supakuotos po 2 vnt – puikios spalvos, laiko formą ir gaivios
1  avokadas (kartą ir man pasisekė nusipirkti iškarto valgomą, nes pirkti akmeninius ir laikyti, kol bus tinkami, vis nepavyksta – pamirštu – kai prisimenu jau būna nebevalgomi)
1 didelė kriaušė
½ ilgavaisio agurko
1 v.š. kaparėlių
½ pakuotės (50g) – „Rukola selvatica mix“- gali būti ir be „mix“, bet man labai norėjosi tų bordo spalvos intarpų :)
70 ml aliejaus
½ didelės citrinos sulčių
druskos, pipirų mišinio
100 g „Džiugo“ sūrio

Sūrio skrebučius galite pasiruošti kad ir prieš savaitę. Šį receptą , kaip užkandį prie vyno, papasakojo ponia Danutė iš Rokiškio – prieš keletą metų man tai buvo atradimas.
Smulkia tarka reikia sutarkuoti sūrį „Džiugas“ . Aš tai padarau tokios mielos mašinėlės, kurioje įdėtas diskelis – tarka pagalba – greitai galima sumalti ir didesnį kiekį sūrio (riešutų,šokolado ir kt). O galima nusipirkti iš karto sutarkuoto sūrio :)
Ant lėkštės dedu kepimo popieriaus, pabarstau sūrį norima forma (diskeliais, juostelėmis) ir kišu į mikrobangų krosnelę (jei neturite – į orkaitę, bet ant skardos, užklotos popieriumi). Po 1,5 minutės (čia reikia pasibandyti su savo įrengimu) ištraukiu išsilydžiusį kaip nėriniai sūrį. Nuimu nuo popieriaus dar šiltą. Neįsijauskit ragaudami – negalėsite sustoti…:)
Ant didelės lėkštės dedam supjaustytą „Romaine“ salotą.
Užberiam Rukolą(gražgarstę).
Nulupam kriaušės odelę, išpjaunam sėklas ir supjaustom (aš pjausčiau didokais kubeliais), suberiam ant salotų.
Perpjaunam avokadą, išimam kaulą, nulupam. Pjaustom pagal ilgį ir sudedam ant salotų kalnelio.
Nulupę agurko odelę, supjaustom (aš padrožiu tokiu peileliu, bet galite pjaustyti kaip jums patinka).
Ant salotų padidėjusio kalno, užberiam kaparėlių.
Jei turite krapų, ar kitokių žalumynų – puiku.
Pasidarom patį paprasčiausią padažą – išspaudžiam citrinos sultis, įberiam druskos, pipirų mišinio,įpilam pusę šaukšto kaparėlių marinato ir aliejų. Išplakam ir supilam ant salotų.

Ilgiau rašyti, nei padaryti :)

Saldi kriaušė susipina su kvapniom salotom ir nurimsta šalia avokado, o kai trakšteli burnoje sūris, skonio paletė tiesiog užburia . Skanu ,net žalia :) ( žalia spalva simbolizuoją rojų, jaunystę, viltį, atsinaujinimą – net skanu :))

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>