You are here: Pradžia » Užkandžiai » Pusryčiai Niujorke

Pusryčiai Niujorke

Saulė lyg priekaištas blizgina į langus, o aš bandau teisintis, kad sekmadienis – galiu keltis kiek vėliau ir nebūtina bėgti prie jūros maudytis. Įsijungusi kompiuterį, skaitau kasdieninę sutrą: “Jeigu manai, kad neturi valios, jos niekuomet ir neturėsi. Tokiu būdu pats surakini savo rankas ir užsiklijuoji etiketę ant kaktos, kad esi silpnas. Pažadink savyje gyvybingumą, pasižadėk pats sau. Tuomet, kai reikia, tau yra prieinama visa galia. Tu turi visą jėgą ir energiją…” Gerai jau gerai – keliuosi ir risnoju iki jūros :)

Prie jūros mane pasitinka stebuklingas rūkas ir rūko vartai – lyg balta vaivorykštė, lyg didžiulė akis. Saulė bando ją nuspalvinti, bet jai nesiseka. Brendu į jūrą po tuo stebuklingu tiltu . Nesimato nei kopų nei horizonto – esame tik aš, rūkas ir užsispyrusi saulė. Jokių spalvų – tik mano šypsena :)Bagel su Lašiša The Odeon restorane

Ruošiu vėlyvus Niujorkietiškus pusryčius . Ech, pusryčiai NYC… Kai įbėgi į šalia viešbučio (prie Rokfelerio centro) kavinukę ir užsisakai paskrudusį Bagel (beigl) ant kurio užtepamas sūris su rūkyta lašiša, didelį puodą baltos kavos ir per langą stebi miesto pulsavimą. Tokį Bagel su kiaušiniu galima užsisakyti ir brančui restorane “The Odeon” (nuostabi vieta,) apžiūrėjus įspūdingą memorialą rugsėjo 11-osios aukoms.

Tas Bagel yra riestainis, arba kaip sako mus lydintis amerikos lietuvis – “baronka”.
Lietuvoje aplekiu visas parduotuves, bet tokios “baronkos” nerandu, tai perku ragaišį su sezamais, o kitą kartą “Rimi” plėšomas bandeles. Na, skonis ne visai toks kaip originalo :).
Pjauname bandelę pusiau ir apkepiname .
Pasiruošiam užtepą:
imame Filadelfijos sūrio (kitą kartą imu  Ricotą, bet su Filadelfija “slidžiau”)Mano Bagel su ricota
rūkytos lašišos (kartais perku šaltai rūkytą upėtakį )

Visa kita – jūsų fantazija. Galima dalį rūkytos žuvies supjaustyti smulkiais gabaliukais ir įmaišyti į Filadelfiją, pridėjus (arba ant viršaus užbarsčius) krapų , kalendros.
Jei norite rimčiau užkąsti – išsivirkite kiaušinį. Šiek tiek pipirnės , pomidoro ar agurko, keli griežinėliai rūkytos žuvies. Sutinku, kad tokius pusryčius reikia “užsidirbti”, bet pasimankštinus ar apėjus pusę Manhateno , ne tik didelį puodą kavos galima gerti, bet ir “Mimozą” (apelsinų sultys su šampanu) – juk  gerai gyventi neuždrausi… :)

Niujorkas – miestas stipriems žmonėms. Nėra paprasta  nesijausti vienišam tarp dangoraižių, neonų, beprotiško tempo – nebent tvirtai įsikimbi “Baronką” ir gerai pasistiprini :)Soriems pusryčimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>