You are here: Pradžia » Konservuotos gėrybės » Putino uogų sirupas

Putino uogų sirupas

Užgyvenau savo virtuvėje naują kolegę. Mažutė, dailutė, dirba tyliai, valgo nedaug bet daug duoda. Mano lentynos, skirtos buitinei technikai gerokai palaisvėjo, nes dalis pagalbininkų tapo tiesiog nebenaudojami.

Taigi, įsigijau Lėtaeigę sulčiaspaudę. Nebuvo dienos, kad jos nepakalbinčiau J . Spaudžiu sultis iš visokiausių gėrybių (net iš riešutų ) – ir žiemai, ir kasdieniniam vartojimui. Galvoju, kad dabar pats metas papildyti organizmo atsargas vitaminais ir mineralais, kad nekibtų jokie virusai ir būtumėm atsparūs peršalimams. Žinau, kad vyrauja kita nuomonė – kad nieko negali ilgesniam laikui papildyti , o piliulėm nesvarbūs metų laikai – juk ir paprasčiau – atsukai dangtelį, įsimetei i burną, nugurgei su vandeniu…

Lietuvoje yra gilios  liaudies medicinos ir atsargų pasiruošimo žiemai tradicijos. Viename pasisėdėjime išgirdau, kad moterys prisikonservavusios dešimtimis būdų įvairiausias uogas ir daržoves. Tikiuosi šios damos prisijungs prie mūsų ir pasidalins savo patirtimis.

Manau šis savaitgalis bus vienas iš paskutinių, kai turguje dar galima nusipirkti šaltalankių (kai pašąla, juos sunku nurinkti nuo šakelių), spanguolių (man atrodo, kad jos visos jau surinktos seniai ), svarainių. Praeitą šeštadienį dar radau nusipirkti putino uogų. Viena močiutė turguje man papasakojo, kaip išgydė savo anūkui bronchinę astmą. Putino uogų sultys naudojamos išsekusiam organizmui stiprinti, esant vitaminų trūkumui. Paruoštą sirupą galima naudoti esant sausam kosuliui ir sergant širdies kraujagyslių ligomis.

Putino uogų sirupas. Iš putino uogų išspaudžiau sultis ir į jas supyliau tokį pat kiekį medaus. Vis pamaišau kol medus pilnai ištirps, tada supyliau į indelius ir laikiau šaldytuve 2 savaites. Sergant bronchitu, gerti po 1 šaukštą 3 kartus per dieną. Tačiau jis toks skanus, kad visai nebūna laukti, kol susirgsi…

Dar močiutė man pašnibždėjo vieną receptą – vyrams. Putino uogas reikia užpilti degtine ir laikyti tamsoje 21 dieną. Antpilą vartoti po šaukštą (gurkšnį) kaip profilaktinę priemonę nuo prostatos ligų (tiesą kalbant, po 3 savaičių ta degtinėlė tapo lengvai rožinės spalvos – labai jau nerimtai man pasirodė, tai aš uogas su mediniu grūstuvėliu dar pamaigiau – dabar spalva kelia pasitikėjimą ,o gydomųjų savybių tikrai nesumažėjo).

Kadangi stebuklingoji mano lėtaeigė sulčiaspaudė sultis išspaudžia palikdama tik sausus likučius, aš neišmečiau ir vertingųjų uogų išspaudų, o sudžiovinau jas džiovyklėje ir sumaliau – net neabejoju, kad ten užsiliko ne vienas vitaminas ir puikiai tiks arbatoms. Pabandžiau – arbata puikaus skonio ir optimistinės spalvos.

Nustebinkite savo šaldytuvus vitaminų atsargomis !

5 komentarų

  1. o kokia jūsų sulčiaspaudė?

    • Lėtaeigė sulčiaspaudė Hurom – kiekvieną dieną ja džiaugiuosi. Jei reikės platesnės informacijos apie jos galimybes ir įsigijimą – rašykite .

      • Mane domina lėtaeigė sulčiaspaudė. Gal galite parašyti man į asmeninį paštą. Ačiū :)

  2. Atgalinis pranešimas: Putinėliai, putinai | ma'da'mos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>