You are here: Pradžia » Sveikata » Pienių žiedų eliksyras – ne tik karalienei

Pienių žiedų eliksyras – ne tik karalienei

Pienės pūkas – debesėlis
ant kojelės pasikėlęs.
Užsimerksi ir papūsi –
debesų pily nubusi.

Čia ištrauka iš J.Degutytės eilėraščio – jis man jau kokius metus yra mylimiausias. Net Kalėdų seniui deklamavau :)
Kaskart važiuodama iš Klaipėdos, baigiu akis išsinarinti bežiūrėdama į žydinčių pienių laukus. Atrodo lyg saulė, prastumdžiusi debesis, išsiliejo pievose.  Pats žydėjimas. Gražu.

Kažkur paskaičiau (norėčiau įdėti nuorodą, bet užsimušk – nerandu), kad Anglijos karalienė vartoja pienių sultis su degtine ir kaip vaistą ir kaip organizmą stiprinančią priemonę. Turbūt jai tas pienes išaugina ekologiniame princo Čarlzo ūkyje :). Na, mano kraujas ne toks mėlynas, tai derės žiedai ir iš plaušės :)

Rekomenduoju pasidaryti pienių žiedų eliksyrą ir jums – tai puikus organizmo stiprintojas, turintis labai daug vitamino C, geležies. Ypač tinka tiems, kas turi problemų su tulžimi ir kepenimis. Puiki priemonė, reguliuojanti cholesterolį .

Pienių (kiaulpienių ) žiedų eliksyras

Kol negyvenau šiuose kraštuose, net nežinojau , kad pienės ir kiaulpienės  yra tas pats augalas (taip pat su anyta aiškinomės apie pelynus ir mėtyles  ). Nesu girdėjusi, kad Vilniuje kas nors sakytų „kiaulpienė“ :).
Taigi, prisirenkam pienių-kiaulpienių žiedų. Išsiskleidusių, o ne pumpurų ar peržydėjusių.
Kadangi pienės gražios ne tik mums, bet ir visokiausio plauko vabaliukams, užriškite maišelį su pienių žiedais – neapsikentę išsilakstys.
Tada pienių žiedus nuplauname ir ,sudėję į kiaurasamtį, nudžioviname.
Turintiems lėtaeiges sulčiaspaudes – vieni niekai. Išspaudžiate sultis. Neturintiems  reikia susirasti senovinę mėsos malimo mašinėlę – sumalus,  išspausti sultis rankomis per marlę.

500 g pienių žiedų = 300 ml sulčių ( su lėtaeige mašina)

300 ml pienių sulčių + 300 ml degtinaitės = 600 ml eliksyro

Gerti po šaukštą vieną-du kartus per dieną. Kaip stiprinančią priemonę – pavalgius, kaip tulžies veiklą skatinančią – prieš valgį. Turint omenyje, kad eliksyras su degtine – nepadauginkit – ypač vairuojantys :)

500 g pienių žiedų = 300 ml sulčių + 300 g tirščių (išspaudų)

300g pienių žiedų išspaudų + 300 g medaus = dar nežinau kas , bet išmesti negaliu :)
Paragavau – skanu. Jei susukus rutuliukus ir pavoliojus sezamų sėklose ar kokoso drožlėse – puikūs saldainiai.

Pasidariau arbatos iš šaukštelio tirščių su medum – fantastiškai skani. Kas jautrus vaizdui – perkoškite per sietelį. Lieka sodriai geltona , švelnaus it šilkas skonio arbata. Ypač tinka sergantiems bronchitu.

Geriu ir jaučiu kaip saulės spinduliai suka didįjį kraujotakos ratą :) Belakstant po plaušę su eliksyru ir fotoaparatu, šiemet pirmą kartą išgirdau gegutę kukuojant – matyt visus metus būsiu sveika :)
Būkite sveiki ir Jūs .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>