You are here: Pradžia » Saldumynai » Kokteilis energijai ir sveikatai

Kokteilis energijai ir sveikatai

Visą laiką galvoju apie tai, kokie gabūs, išradingi ir nagingi žmonės tie lietuviai.  Vėlinių savaitgalį visoje Lietuvoje vyko floristikos ir eksterjero elementų paroda. Sako – norint pažinti tikrąjį šalies veidą, reikia apsilankyti turguje ir kapinėse. Turgūs mūsų šalyje, mano matymu, nėra labai ypatingi ir žavūs , bet lietuviškos kapinės – tai tikras kultūros paveldas. Sakysite – kokios kultūros? Na, lietuviai imlūs  – iš visų po truputį ir tik kas geriausia…Kapinių prižiūrėjimo reitinguose, manyčiau, visai Europai  nušluostytumėm nosį.
Kasmet vis stebiuosi, džiaugiuosi ir galvoju – o jeigu tą energiją gyviesiems nukreipt ?… Nelengva…

Po tiek dienų pasisvečiavimo ir svečių priėmimo, kūnas šaukia – atgaivink mane –  arba nusijuosk diržą… Kad nereikėtų investuoti į naujus diržus, siūlau jums kokteilio receptą – jis tiks ir pusryčiams, ir vakarienei (žiūrint kas ką priešams atiduoda). Net ir pietums :).

Kokteilis – Energijos ir vitaminų bomba – 2 asmenims reikės:
1 didelio (450-500 g) indelio natūralaus jogurto
1 didelio obuolio
1 v.š. medaus
100 ml šaltalankių sulčių
1/3 a.š. cinamono

Jau vien galvojant apie tokią sudėtį, energija užlieja, o jau kai atsigeri tokio kokteilio…
Natūralus jogurtas – gal ne itin visiems skanu, bet turi gerųjų virškinimo bakterijų. Obuolyje gausu ląstelienos ir pektino, medus su cinamonu – ir vaistas ir maistas (internete yra daug straipsnių apie šių komponentų gydomąsias savybes ). Ar žinojote, kad vienoje šaltalankio uogytėje  vitamino C yra daugiau, nei viename apelsine? Dabar ir patikrinsim, kaip pasiruošėt žiemai :)
O kokteilį ruošiu taip: į virtuvinio kombaino dalį, skirtą kokteilių plakimui dedu nuluptą, be sėklyčių ir gabaliukais supjaustytą obuolį.( Neturit kombaino? Tada obuolį sumalkit  blenderiu. Neturit tokio – tarkuokite smulkia tarka ). Supilu jogurtą, dedu šaukštą su kaupu medaus, cinamoną ir šaltalankių  sultis. Minutėlę plaku ir išpilstau į stiklines.
Neturite šaltalankių ? Įpilkite spanguolių sulčių. Jeigu visai nerimtai  pasiruošę žiemai, nusipirkite vaistinėse šermukšnių ir erškėčių sirupo – tik jau nebedėkite į kokteilį tiek daug medaus.
Sveika, skanu ir suteikia energijos . Skanaus!

4 komentarų

  1. Sveiki, visos ir visi! Jau kelinta ryta is eiles ruosiu sau ir vyrui ta pilna energijos ir vitaminu gerima. Atstoja superinius pusrycius! Lengva, greita, skanu! Siulau butinai visiems pabandyti! ACIU,DIANAI!!!

  2. Bukite sotūs, sveiki ir energingi !

  3. Atgalinis pranešimas: Pieno upės « ma'da'mos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>