You are here: Pradžia » Užkandžiai » Salotos » Ilgėjanti diena ir pankolio salotos

Ilgėjanti diena ir pankolio salotos

Nuo Kalėdų diena pailgėjo daugiau nei keturiomis valandomis.
Nuotaikos daugiau, bet laiko neprisidėjo :)
Įvertinusi per žiemą patirtus talijos pokyčius, nusprendžiau  daugiau ruošti daržovių salotų :). O juk po žiemos ir norisi kažko žalio, gaivaus ir kvepiančio.

Močiučių darželiuose užaugintų daržovių dar teks palūkėti, todėl dairausi ko nors naujo parduotuvėse. Akys užkliuvo už pankolio. Kažkada bandžiau užsiauginti pati, bet išaugo vieni kotai – jokio gumbo. Parduotuvėje užtikau tokį tvirtą, blizgantį pankolio gumbą ir paruošiau salotas.

Pankolio salotos

1 pankolio gumbas
1 kriaušė
1 mėlynas svogūnas
1 nedidelė citrina
1 persikas  arba 2 puselės konservuoto persiko
150 -200 g makaronų (spiralinių arba kaspinėlių )
sauja rukolos
10 vnt džiovintų slyvų
druskos, pipirų – maltų mišinio ir sveikų raudonųjų, aliejaus

Pjaustyklės pagalba (tokia, su kuria pjaustote kopūstus) plonom juostelėm supjaustom pankolį. Labai patogu jį pjaustyti laikant už kotelių.
Su ta pačia pjaustykle žiedeliais supjaustom mėlynąjį svogūną (tik dėl spalvos – mėlyną :)).
Pankolį ir svogūną sudedam į dubenį ir apipilam išspaustomis citrinų sultimis. Pabarstom druska ir paliekam pasimarinuoti.
Tuo tarpu išverdam makaronus. Atkreipkite dėmesį į rekomendacijas kiek laiko reikia juos virti. Nepervirkite. Po 8-10 minučių  supilame makaronus į kiaurasamtį ir apliejame šaltu vandeniu.
Kriaušę nulupame, išimame sėklas ir supjaustome skiltelėmis (galima tos pačios mandolinos pagalba).
Slyvas nuplauname ir perpjaunam per pusę.
Persiką (aš naudojau konservuotą) supjaustom riekelėmis.
Dideliame dubenyje viską dailiai sumaišome, jei trūksta (juk druskos jau barstėm ant pankolio) užberiam druskos, patraiškom pipirų, užtaisom aliejumi. Apibarstom raudonaisiais pipirais.

Lėkštėje – didžiulė dozė vitaminų. Pankolis gaivaus skonio ,kiek primena anyžių ir krapą, jame gausu vitaminų A, B grupės, C,E,K, karotino, kalio, kalcio, fosforo. Patiekalai su pankoliu tinka tiems, kurie nori lengvo ir nekaloringo maisto.
Ar ne to mes ir norėjome ? :) Ir dar – labai gaivu ir skanu – tiesiog dūšia atsigauna :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>