You are here: Pradžia » Saldumynai » Saldainiai » Šventės su saldainiais

Šventės su saldainiais

Po švenčių.
Savaitgalį bandėm prisiminti 90-ųjų kovo 11- ąją.
Atrodo, visi buvom liudininkais naujosios istorijos ir ne tiek daug metų prabėgo nuo tų įvykių, tačiau prisimename skirtingas ir ,regis , nereikšmingas detales. Tai artimus žmones, kurie tapo Nepriklausomybės akto signatarais, tai kas skambino tą vakarą, tai kažkokį netikrumą ir abejonę. Būtumėm geriau viską prisiminę, jeigu Nepriklausomybė taip ir būtų likusi lūpose ir mitinguose. O dabar ją turim. Ir netgi pamiršom, kad galėjo būti kitaip :)

Besisukiodama virtuvėje vis klausausi Lietuvos radijo laidų. Kokių tik nuomonių nebuvo dėl Kovo 8-osios ir kovo 11-osios šventimų-nešventimų. Klausau tų ponių, kurios sako – nešventė mums ta moters diena ir draudžiame dovanoti  gėles. Oi, man tai dovanokite ir kuo daugiau!
Gal ne itin puoselėjam tradicijas kaip švęsti Nepriklausomybės atkūrimo dieną, bet kai pagalvoji, kad šiandien gyventumėm kaip Baltarusijoj – labai norisi švęsti – ir šventinius pusryčius ir šventinius pietus ruošti.
Galų gale – nereikia ir progos . Tik noro pabūti kartu.

Netikėtiems svečiams padariau saldainių :)

Pieno miltelių saldainiai (na ir žiauriai skamba – gal geriau „Sniego atvirukai“ :))
Sniego atvirukams reikės:

120 g sviesto
60 g cukraus pudros
220 g pieno miltelių (aš naudojau sausos grietinėlės miltelius)
30 ml grietinėlės
30 g kedro riešutų branduolių
papuošimui – saujelę anakardžio riešutų ir kokoso drožlių

Šį receptą radau rusiškoje svetainėje. Buvo labai įdomu išbandyti.

Sviestą suminkštinam iki grietinės konsistencijos.
Suberiam cukraus pudrą ir pieno miltelius. Supilam grietinėlę. Viską gerai išminkom – pradžioje atrodo, kad visi produktai nesusijungia. Kantrybės. Suberiam ½ kedro riešutų.
Suminkom ir padedam 12-20 minučių į šaldytuvą.
Turime į plastiliną panašią masę iš kurios formuojame kubelius, rutuliukus, cilindrus, bokštelius ir kitokias jūsų fantazijai pavaldžias formas. Galima pavolioti  kokoso drožlėse , puošti anakardžių ar kedrų riešutais. Tiktų ir kakava, aguonos ar malti riešutai -tik  tada jau nebūtų sniego paveikslėliai :)

Nulipdytus ir papuoštus saldainius pusvalandžiui kišame į šaldymo kamerą.
Laikome šaldytuve.

Pastebėjau, kad šiandien jie skanesni nei buvo kovo 8 – ąją :)
Tikrai galėčiau gyventi be šių saldainių, bet turėti jų šaldytuve – nuostabu ! Kaskart išdidžiai ištraukiu užėjusiems kavos :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>