You are here: Pradžia » Saldumynai » Margutė želė

Margutė želė

Nuostabus rytas pranašauja nuostabią dieną. Oras toks ramus , tirštas ir garbanojantis plaukus. Jūra išmetusi gintarų. Kaskart palinkiu sveikatos visiems sinoptikams, kurie neatspėja gero oro :).

Tačiau turiu rūpestį.
Dar savaitgalį gavau iš dukros žinutę, kad prūde apsigyveno antis albinosas. Su giminėm medžiokliais-gamtininkais aptarėm, kad taip, būna baltų ančių su juodom galvom. Bet mūsiškės galva ne juoda – ji visai tokia pati kaip visos, bet balta. Matau kaip su ja niekas nedraugauja – ir plaukioja visa tokia liūdna.
Vakar svečiavomės plaušės kaimynuose – prie jų namų irgi prūdelis. Sako – net baltą antį turim.
Ir kaip suvesti tas dvi baltas antis gretimuose prūduose ???

Įdienojus, sinoptikų prognozės pasitvirtino, bet mano virtuvėj juk nelyja :).
Prieš dažant kiaušinius (nekeptus :)), susukau pačią natūraliausią margą želė.

Marga želė

Net nėra ką rašyti, kokių produktų reikia. Pagalvokite, kokių turite natūralių sulčių(gana valgyti tas iš pakelių) , uogų ir kaip norėtumėte jas sustanginti.
Aš paėmiau stiklainį juodųjų serbentų sulčių,  natūralaus pieno su keletu šaukštų kondensuoto pieno su cukrumi  ir šaltalankių sulčių.

Iš juodųjų serbentų sulčių, jas praskiedus iki gero skonio, gavau 2 litrus skysčio.
2 litrams – 4 su kaupu šaukštai (sriubiniai :)) želatinos.
Želatiną užpilame šaltu vandeniu ir paliekame išbrinkti.
Užkaitiname sultis, sudedame išbrinkusią želatiną, gerai išmaišome, supilame į ką sugalvojame. Aš supyliau į 3 dubenis ir , uždengusi plėvele, išnešiau į lauką atšalti.
Kai šis sluoksnis apstingo, supyliau 1 litrą skysčio su pienu, pasaldintą 3 šaukštais kondensuoto pieno ( + 2 šaukštai želatinos).
Specialiai pyliau ant ne visai sustingusio pirmojo sluoksnio, kad gautųsi pieno debesys, bet čia kaip ir su kiaušinių dažymu :) – gaunasi kaip gaunasi :).
Kai sustingo antras sluoksnis, užpyliau trečiąjį.  2 litrus šaltalankių sulčių su 4 kupinais šaukštais želatinos. Ai, dar turėjau persikų sirupe – juos irgi supjausčiau skiltelėmis.

Kai viskas sustingo – pasiruošiau lėkštę, dubenį su želė pamirkiau kitame dubenyje su karštu vandeniu. Uždėjau lėkštę ir apverčiau.
Štai jums ir drebantis margutis :)

Pagalvojau – baltu būti gal ir gražu, bet margu – įdomiau :)

Margų jums švenčių !!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>