You are here: Pradžia » Saldumynai » Pyragai » Greitas pyragas su obuoliais

Greitas pyragas su obuoliais

Būna dienų, kad viskas sekasi. Turėjau sesės užduotį nupirkti dovanoms gintarinių papuošalų (ar esate buvę Palangoje gintaro turguje šeštadieniais iki 8.30? – net jei nesate gintaro dirbinių mėgėjas, reginys vertas savaitgalį ankstėliau lipti iš lovos )- čia dirbinių kainos nustatomos pagal svorį ir gintaro gramo kainą. Nesiderėjau (labai nemoku ), bet visi trys pardavėjai, iš kurių pirkau papuošalus, pasiūlė mažesnes kainas :)
Turguje užkalbino vyriškis, iš kurio buvau pirkusi parūgusį moliūgą – tą jam ir pasakiau, o jis man – tai imk kitą :). Parsiritinau vėl tokį dručkį  dovanai :).
Iš Indijos grįžo mano mieloji draugė. Taip, kaip ji pasakoja apie šią šalį, tai gali užsimerkti ir pajusti saulės šilumą, prieskonių ir smilkalų kvapą, spalvas ,miestų gaudesį ir šventyklų rimtį.
Pagalvojau, kad ne vien valgiu esame gyvi, todėl mano bloge atsiras vietos ir kelionių įspūdžiams.

Belaukdama užbėgančios su įspūdžiais draugės, suskubau iškepti tokį greitulį pyragą su obuoliais.
Pyragas su obuoliais – šiam greituliui reikės:
125 g sviesto
3 kiaušinių
2/3 stiklinės cukraus, 1 v.š. cukraus pudros pabarstymui          
120 g migdolų riešutų
1 stilinė miltų
1 a.š. kepimo miltelių
3 vnt. nedidelių obuolių
Į dubenį sudėjau minkštą (bet ne skystą) sviestą, užbėriau cukrumi ir mediniu šaukštu išsukau iki purumo . Sudėjau kiaušinius, gerai išmaišiau. Migdolų riešutus sumaliau su „kavamale“, subėriau į tešlą. Po to – miltus ir kepimo miltelius. Paruoštą masę sudėjau į aliejumi pateptą formą – pagalvojau, kad tešla sunkoka. Obuolius perpjoviau pusiau, nulupau odeles ir išėmiau sėklas. Paimdama po puselę, supjausčiau riekutėmis ir visą puselę įspaudžiau į tešlą. Kepiau 170 laipsnių orkaitėje 30 min. Iš formos išimtą pyragą apibarsčiau cukraus pudra.
Pažiūrėti atrodo sausokas (karštą galima būtų patiekti su ledais ), bet skonis – puikus ! Purus ,bet yra ką kramtyti, o ir malti migdolai taip maloniai užkliūva ir sudera su gaiviais obuoliais… Kitą kartą pabandysiu kepti su kapotais graikiniais riešutais – turėtų neblogai pavykti.
Pyragas ant stalo, kava ir įspūdžiai, kvepiantys Indija.
Būna dienų….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>