You are here: Pradžia » Karštieji patiekalai » Kaip Kolumbas atrado Žiobrį

Kaip Kolumbas atrado Žiobrį

Kaip smagu bent kartais pabūti Kolumbu – ir visai nebūtina atrasti naujas žemes. Kitą kart užtenka naujo potyrio, naujo kvapo, naujo žvilgsnio – ir jau jautiesi lyg  naujas žemes atradinėtum.
Savo virtuvėje vis atrandu ir atrandu. Šio rudens atradimas – žiobris iš Baltijos jūros. Tai žuvis, priklausanti karpinių šeimai. Stambiais žvynais, plokščia pilka nugara.Visą laiką apie šią žuvį buvau tokios nuomonės, kad ji valgoma tik vytinta ar džiovinta, tačiau žvejai papasakojo ir kitų žiobrio paruošimo būdų, primygtinai siūlydami pirkti ir pabandyti.
Pabandžiau. Patiko. Gal sugundysiu ir jus :)

Šį kartą – Marinuotas žiobris. Bandžiau ir vienaip ir kitaip marinuoti, bet labiausiai patiko pagal seniai girdėtą totorišką receptą marinuojant lašišą (jos nusipirkti gerokai paprasčiau :))

Marinuotas žiobris:


2 vnt. žiobrių ( apie 800g -1 kg )
1,5 – 2 vnt. citrinų
druskos, cukraus
Pirmiausiai išvalau žuvį – nuskutu žvynus ( jie nusiskuta labai lengvai – nuo uodegos su peiliuku braukiant iki pat galvos nusilupa- tikrai nereikia vargti ir neprisispraigo visa virtuvė). Išmetu vidurius ir iš galvos išpjaunu žiaunas. Nupjaunu galvą, uodegą ir nuo kaulų nuimu filė. Ant lentelės filė pasidedu oda žemyn ir, laikydama už galiuko (galima prismeigti su šakute), peilio pagalba, nuimu odą.  Žuvies galvą, uodegą, kaulus ir odą dedu į puodą ir verdu žuvienę, bet apie ją – kitą kartą.

Žiobrio filė susipjaustau kiek įstrižais gabaliukais.

Nutarkuoju 1 citrinos žievelę, pačią citriną perpjaunu pusiau.

Į indą su dangteliu ( gali būti plastmasinė dėžutė arba stiklinis plokštesnis indelis) sluoksniuoju : žuvies sluoksnis, citrinos žievelių, druskos ( visai nemažai – tarytum pirmos snaigės, bet ne reta kruša), labai mažai cukraus, užspaudžiam  truputį citrinos sulčių. Vėl sluoksnis žuvies, citrinos žievelių, druskos,cukraus, citrinos sulčių. Taip susluoksniuojate visą žuvį. Tada užspaudžiam citrinos sulčių tiek, kad paviršių vos apsemtų.
Pagal originalų receptą reikėtų sluoksniuojant dėti svogūno griežinėlius ( bet jau tada ir degtinytė nepamaišytų :)). Tiktų ir krapai, bet aš linkusi geriau jų šviežių užsibarstyti.

Jums įdomu kur ašakos? Tos, kurias radau prie stuburo – jau puode, o kitų nesijaučia. Pati žuvis riebesnė už šviežią silkę ( jos ne visada būna sūdytos :) ).

Dedam į šaldytuvą.Po valandos  vis  ieškom priežasčių patikrinti, kaip sekasi žiobriui. Kai pradedi ragauti, nebegali sustoti – taip gaivu ir šviežia.

Pabandykite – nenusivilsite !

4 komentarų

  1. Žiobris-pigi,bet laaabai skani žuvis.Ačiū už įdomų receptuką.Negi tikrai ašakų nesijaučia?O jau nuotraukos gražumas…Pasirodo prieš miegą,į tokius puslapius lįįst negalima-seilės tįsta…

  2. Tikrai :) Ačiū už komplimentą nuotraukai – tai pats sunkiausias darbas :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>